6,998
edits
The Eggo55 (talk | contribs) (this should work in lists now) |
mNo edit summary |
||
| (2 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
| Line 4: | Line 4: | ||
|pad-left=Left | |pad-left=Left | ||
|pad-right=Right | |pad-right=Right | ||
|pad-updown=Up / Down | |pad-updown|pad-downup=Up / Down | ||
|pad-leftright=Left / Right | |pad-leftright|pad-rightleft=Left / Right | ||
|3ds-stick=Circle Pad | |3ds-stick=Circle Pad | ||
|wii-cca=a Button | |wii-cca=a Button | ||
| Line 21: | Line 21: | ||
|lstick=Left Stick | |lstick=Left Stick | ||
|rstick=Right Stick | |rstick=Right Stick | ||
|stickbutton=Control Stick | |stickbutton|stickpress=Control Stick Press | ||
|lstickbutton=Left Stick | |lstickbutton|lstickpress=Left Stick Press | ||
|rstickbutton=Right Stick | |rstickbutton|rstickpress=Right Stick Press | ||
|plus=+ Button | |plus=+ Button | ||
|minus= | |minus=– Button | ||
|home= | |home=HOME Button | ||
|power= | |power=POWER Button | ||
|tv=TV Button | |tv=TV Button | ||
|capture=Capture Button | |capture=Capture Button | ||
| Line 36: | Line 36: | ||
|pad-left= | |pad-left= | ||
|pad-right= | |pad-right= | ||
|pad-updown= | |pad-updown|pad-downup= | ||
|pad-leftright= | |pad-leftright|pad-rightleft= | ||
|gba-a|ds-a|3ds-a= | |gba-a|ds-a|3ds-a= | ||
|gba-b|ds-b|3ds-b= | |gba-b|ds-b|3ds-b= | ||
|3ds-x= | |ds-x|3ds-x= | ||
|3ds-y= | |ds-y|3ds-y= | ||
|gba-l|ds-l|3ds-l= | |gba-l|ds-l|3ds-l= | ||
|gba-r|ds-r|3ds-r= | |gba-r|ds-r|3ds-r= | ||
|gba-pad|ds-pad|3ds-pad= | |gba-pad|ds-pad|3ds-pad= | ||
|3ds-stick= | |3ds-stick= | ||
|3ds-home= | |||
|3ds-power= | |3ds-power= | ||
|wii-a= | |wii-a= | ||
| Line 100: | Line 101: | ||
|switch-lstick= | |switch-lstick= | ||
|switch-rstick= | |switch-rstick= | ||
|switch-stickbutton= | |switch-stickbutton|switch-stickpress= | ||
|switch-lstickbutton= | |switch-lstickbutton|switch-lstickpress= | ||
|switch-rstickbutton= | |switch-rstickbutton|switch-rstickpress= | ||
|switch-plus= | |switch-plus= | ||
|switch-minus= | |switch-minus= | ||
| Line 130: | Line 131: | ||
|<code><nowiki>{{button|Pad|Right}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Pad|Right}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Pad|Right}} | |{{button|Pad|Right}} | ||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|Pad|UpDown}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Pad|DownUp}}</nowiki></code> | |||
|{{button|Pad|UpDown}} | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|Pad|LeftRight}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Pad|RightLeft}}</nowiki></code> | |||
|{{button|Pad|LeftRight}} | |||
|- | |- | ||
!colspan=2|[[niwanetwork:Game Boy Advance|Game Boy Advance]]<br>[[niwanetwork:Nintendo DS|Nintendo DS]]<br>[[niwanetwork:Nintendo 3DS|Nintendo 3DS]] | !colspan=2|[[niwanetwork:Game Boy Advance|Game Boy Advance]]<br>[[niwanetwork:Nintendo DS|Nintendo DS]]<br>[[niwanetwork:Nintendo 3DS|Nintendo 3DS]] | ||
| Line 139: | Line 146: | ||
|{{button|DS|B}} | |{{button|DS|B}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|3DS|X}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|DS|X}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|3DS|X}}</nowiki></code> | ||
|{{button| | |{{button|DS|X}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|3DS|Y}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|DS|Y}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|3DS|Y}}</nowiki></code> | ||
|{{button| | |{{button|DS|Y}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|GBA|L}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|DS|L}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|3DS|L}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|GBA|L}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|DS|L}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|3DS|L}}</nowiki></code> | ||
| Line 156: | Line 163: | ||
|<code><nowiki>{{button|3DS|Stick}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|3DS|Stick}}</nowiki></code> | ||
|{{button|3DS|Stick}} | |{{button|3DS|Stick}} | ||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|3DS|Home}}</nowiki></code> | |||
|{{button|3DS|Home}} | |||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|3DS|Power}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|3DS|Power}}</nowiki></code> | ||
| Line 183: | Line 193: | ||
|{{button|Wii|Z}} | |{{button|Wii|Z}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Wii| | |<code><nowiki>{{button|Wii|Plus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Wii| | |{{button|Wii|Plus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Wii| | |<code><nowiki>{{button|Wii|Minus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Wii| | |{{button|Wii|Minus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Wii|ccA}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Wii|ccA}}</nowiki></code> | ||
| Line 222: | Line 232: | ||
|{{button|Wii|RStick}} | |{{button|Wii|RStick}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Wii| | |<code><nowiki>{{button|Wii|Power}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|WiiU|power}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Wii|Power}} | |{{button|Wii|Power}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Wii| | |<code><nowiki>{{button|Wii|Home}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|WiiU|home}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Wii|Home}} | |{{button|Wii|Home}} | ||
|- | |- | ||
| Line 266: | Line 276: | ||
|{{button|WiiU|RStick}} | |{{button|WiiU|RStick}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|WiiU| | |<code><nowiki>{{button|WiiU|Plus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|WiiU| | |{{button|WiiU|Plus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|WiiU| | |<code><nowiki>{{button|WiiU|Minus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|WiiU| | |{{button|WiiU|Minus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|WiiU|TV}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|WiiU|TV}}</nowiki></code> | ||
| Line 322: | Line 332: | ||
|{{button|Switch|RStick}} | |{{button|Switch|RStick}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch|StickButton}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Switch|StickButton}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Switch|StickPress}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch|StickButton}} | |{{button|Switch|StickButton}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch|LStickButton}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Switch|LStickButton}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Switch|LStickPress}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch|LStickButton}} | |{{button|Switch|LStickButton}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch|RStickButton}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Switch|RStickButton}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Switch|RStickPress}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch|RStickButton}} | |{{button|Switch|RStickButton}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch| | |<code><nowiki>{{button|Switch|Plus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch| | |{{button|Switch|Plus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch| | |<code><nowiki>{{button|Switch|Minus}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch| | |{{button|Switch|Minus}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch|jcTop}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Switch|jcUp}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|Switch|jcTop}}</nowiki></code><br><code><nowiki>{{button|Switch|jcUp}}</nowiki></code> | ||
| Line 349: | Line 359: | ||
|{{button|Switch|jcRight}} | |{{button|Switch|jcRight}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch| | |<code><nowiki>{{button|Switch|Home}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch| | |{{button|Switch|Home}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch| | |<code><nowiki>{{button|Switch|Capture}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch| | |{{button|Switch|Capture}} | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|Switch| | |<code><nowiki>{{button|Switch|Power}}</nowiki></code> | ||
|{{button|Switch| | |{{button|Switch|Power}} | ||
|}</center></noinclude> | |}</center>[[Category:Templates]]</noinclude> | ||